Čo sú rozhodujúce faktory pri výbere tlačiarne?

Aj keď tlačiareň zďaleka nie je úplne bežnou súčasťou našich domácností, rozhodne je užitočnou vecou. Samotná tlačiareň ani príliš veľa nestojí. Ak však tlačíte naozaj často a vo veľkom množstve,  staranie sa o to, aby ste vždy mali farbu, môže predsa len stáť nie úplne zanedbateľnú sumu.

Laserová tlačiareň vám môže ušetriť výdaje 

Okrem toho, že sa dá ušetriť používaním kompatibilných náplní, dá sa ušetriť aj samotným výberom tlačiarne. Ak si vypočítate, koľko vás bude stáť vytlačenie jednej strany, rýchlo zistíte, že tlač na laserovej tlačiarni je výrazne lacnejšia

Rozdiel je vcelku výrazný, keďže náplne do atramentovej tlačiarne zvládnu vytlačiť niekoľko stovák strán, ale dobrý toner v laserovej tlačiarni vytlačí až niekoľko tisíc strán. S laserovou tlačiarňou tak môžete mať „vystarané“ na podstatne dlhšiu dobu.

Samozrejme, keby chceme robiť ešte detailnejší výpočet a zahrnieme do neho aj to, ako často budete tlačiareň používať, pri naozaj minimálnom používaní by ste ekonomickosť laserovej tlače možno ani nepocítili. Obstarávacia cena laserových tlačiarní je totižto vyššia. Hlavne, čo sa farebných „laseroviek“ týka. Má však zmysel kupovať farebnú laserovú tlačiareň?

Tlačíte aj farebne?

Možno si poviete, že ak plánujete často tlačiť farebne, tak samozrejme. Lenže práve pri farebnej tlačiarni sa prejavuje zásadný rozdiel medzi laserovými a atramentovými tlačiarňami. Atramentové náplne do tlačiarní totižto „produkujú“ výrazne sýtejšie farby.

Pri textových dokumentoch vám to môže byť v podstate jedno a rozhodujúcu úlohu zohrá skôr už spomínaný ekonomický faktor. Ak často tlačíte dokumenty, ktorých súčasťou sú napríklad grafy, či iné farebné prvky, voľba atramentovej tlačiarne pred laserovou stojí za zváženie. A tlač fotografií? Tak na tú vyberajte jedine atramentovú tlačiareň!

Zdroj obrázka:

Autor: Autobahn / Shutterstock.com