SSD Crucial X6 2TB: Najľahšia veľkokapacitný disk SSD

Hľadáte kvalitné externé SSD disk? Modelom X6 Crucial je solídny externý disk SSD pre tých, ktorí hľadajú vhodne malé úložné zariadenie s atraktívnou cenou, konektivitou typu C a väčšie ako priemernú bootovacie kapacitou. Jedná sa o prenosný disk SSD, ktorý má veľkú príťažlivosť, ale ponechá tých, ktorí potrebujú rýchlosť, chcieť niečo rýchlejšieho, či už na základe USB 3.2 Gen 2 alebo Thunderbolt 3.
Jeho nedostatok hlavných funkcií a prítomnosť dvoch impozantných odporcov – Samsung T5 a prenosného SSD Sandisk Extreme znamená, že existuje len málo dôvodov, prečo sa rozhodnúť. Horšia situácia je u nižších kapacít (napr. 1 TB), kde zavedenie hráči Nimbler ako Adata alebo Silicon Power ponúkajú extrémne cenovo konkurencieschopné produkty s množstvom lákavých funkcií.

Ďalšie info

Prvá vec, ktorú si na Crucial X6 všimnete, je, ako je malý. Nie je to USB flash disk, ale nie je to tak ďaleko. S veľkosťou 68,83 x 64 x 10,92 mm a hmotnosťou iba 42 g bez kábla je o niečo väčší a o niečo ľahší ako jeho najbližší konkurent, široko uznávaný prenosný telefón Samsung T5, ktorý bol uvedený na trh v roku 2017.
Vo vnútri jednotky je ASMedia ASM235CM USB 3.2 Gen 2 a radič Silicon Motion SM2259XT, spolu s 96vrstvým 3D QLC Micron. Podporuje UASP a TRIM a podľa očakávania sa jedná o úložné zariadenie založené na SATA, ktoré bude pravdepodobne založené na internom sortimentu interných SSD produktov Crucial, BX500, čo znamená, že bude pravdepodobne bez DRAM.
Rýchlosť čítania je až 540 MB cez rozhranie USB 3.1 Gen-2 Type-C. Jediný 10 GB súbor bol pri testovaní prenesený za menej ako 33 sekúnd, čo prinieslo prenosovú rýchlosť viac ako 300 MB / s.