Vďaka internetu môže byť aj objednávanie k lekárovi pohodlné

Internet zásadne zmenil naše životy. A aj keď by sme mohli nájsť aj nejaké negatíva, pozitíva ich jednoznačne prevyšujú. Zoberte si už len to, koľko vecí nám internet zjednodušil. Napríklad aj objednávanie k lekárovi.

Už nemusíte počítať pokusy o dovolanie sa

Predpokladáme, že mnohí z vás sa teraz zasmiali. Ak teda patríte k tým, u ktorých má  objednávanie sa k lekárovi stále podobu nekonečných pokusov dovolať sa do ambulancie alebo jej osobnej návštevy. Je tu však aj iný spôsob, ktorým je objednanie k lekárovi online prostredníctvom portálu TopDoktor. Ako to funguje?

Najskôr si vyhľadáte lekára

Prvým krokom je nájsť si lekára, ku ktorému sa chcete objednať. Ak ide o niekoho konkrétneho, jednoducho ho môžete vyhľadať podľa mena. V prípade, že konkrétneho lekára vybratého nemáte, môžete si ho nájsť podľa špecializácie a mesta. Zvolíte si napríklad ortopéd Levice a zobrazí sa vám zoznam ortopédov v Leviciach.

Nasleduje výber termínu

Vedieť by ste mali, že v zozname lekárov na TopDoktor nenájdete len tých, ktorí ponúkajú možnosť objednania online, ale aj tých, ktorí túto možnosť zatiaľ nevyužívajú. V takom prípade si budete môcť pozrieť aspoň ordinačné hodiny.

Čo sa týka lekárov, ktorí ponúkajú objednanie online, pri nich hneď uvidíte najbližší voľný termín, na ktorý sa môžete objednať. Prehľadávať však môžete všetky voľné termíny u daného lekára a vybrať si dátum a čas, ktorý vám z dostupných najviac vyhovuje.

A potom stačí len vyplniť údaje

Následne stačí len vyplniť kontaktné údaje a potvrdiť rezerváciu. Žiadne volanie výlučne počas ordinačných hodín, aby ste sa objednali, jednoducho sa objednáte vtedy, keď na to budete mať čas. Môžete tak urobiť kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí, aby ste mali pripojenie na internet. A po úspešnej rezervácii termínu vám (a lekárovi) príde potvrdzujúci e-mail. Áno, takéto jednoduché a pohodlné to je.

Zdroj obrázka:

Autor: lenets_tan / Stock.adobe.com