Playdate je možnosťou, ako si pripomenúť Game Boy z 80. rokov

Spomínate si na to, ako ste ako deti hrali hry na GameBoy? teraz si môžete zaobstarať zariadenie Playdate od spoločnosti Panic, ktorá sídli v americkom Portlande. Retro sa vracia naplno do módy, toho spoločnosť plne využila na to, aby vytvorila malé herné zariadenie, ktoré disponuje displejom, na ktorom si užijete graficky nenáročné hry, ktoré pripomínajú hry z 80. rokov.

Špecifikácie

Ide o malé žlté zariadenie, ktoré sa ľahko zmestí do vrecka. Disponuje obrazovkou s veľkosťou 2,7 palca, na ktorej si môžete užívať skvelé 2-bitové čiernobiele hry. Zariadenie ide na trh s cenovkou 149 dolárov za kus. Môže sa to zdať ako veľa peňazí, ale toto zariadenie má celý rad vychytávok.

Okrem krížového ovládača a niekoľkých tlačidiel obsahuje tiež kľučku, čo je pomerne nezvyklým prvkom pre ovládanie hier. Kľučka bola špeciálne navrhnutá pre hru Crankin ‚s Time Travel Adventure. Ide o hru s robotom, ktorý neustále chodí neskoro na rande. Pomocou kľuky pohybujete s robotom vpred alebo vzad. Môže sa to zdať ako jednoduché, ale hra vyžaduje presné pohyby. Musíte sa v hre vyhýbať rôznym prekážkam, plniť rôzne úlohy ai. O zariadení je obrovský záujem a po celom svete sa objavilo cez 9000 vývojárov, ktorí majú záujem podieľať sa na vývoji hier pre toto zariadenie.
Celé zariadenie je veľmi príťažlivé na pohľad, dokáže skrátiť dlhú chvíľu a ak sa niekomu zdajú čiernobiele hry nudné, s týmto zariadením by určite zmenil názor. Retro sa vracia naplno späť a ak na túto éru radi spomínate, tak sa vám svitá na lepšie časy.