LG Wing 5G: Unikátny smartphone s dvomi obrazovkami

LG Wing 5G je novinkou vo svete telefónov. Má odvážny dizajn, ktorý vám umožní získať viac priestoru na obrazovke bez skladania telefónu. Telefón s prednou obrazovkou, ktorá sa otáča vodorovne a nahor, aby odhalila menší displej pod sebou, poskytuje viac zobrazenia na obrazovke v zariadení, ktoré môžete používať jednou rukou. Je to druh mechanizmu, ktorý sme videli u niektorých z mnohých experimentálnych návrhov telefónov, ktoré vyšli v roku 2000.

Podobne ako u Microsoft Surface Duo vám môže mini obrazovka poskytnúť viac priestoru pre jednu aplikáciu – aj keď v prípade LG Wing 5G s obsahom na jednej obrazovke a ovládacími prvkami na druhej – alebo ju môžete použiť na zobrazenie druhej samostatná aplikácia, ktorá vám umožňuje písať poznámky alebo posielať textové správy pri sledovaní médií na hlavnom displeji.

Keď je telefón zatvorený, vyzerá a funguje ako každý telefón, a hoci je o niečo silnejší a ťažšie ako väčšina ostatných, je stále čo do veľkosti bližšie bežnému telefónu.

Otáčanie ťažké ani jednou rukou, ale je tu tiež dostatočný odpor, aby vám hlavná obrazovka náhodou nekĺzala vo vrecku. Telefón je vyrobený v dvoch „vrstvách“, pričom hlavná obrazovka je umiestnená v hornej vrstve, ktorá zaberá približne tretinu hrúbky telefónu. Otáča sa hore do hornej časti zariadenia, vystavuje mini obrazovku a vytvára tvar písmena T. To v zásade zväčšuje zobrazovanú plochu o polovicu

Aj keď sa nie všetky aplikácie na neho zmestia a budú na ňom fungovať, mať túto vyhradenú oblasť pre sekundárne aplikácie a úlohy je teoreticky užitočné.

Existujú aj ďalšie jedinečné aplikácie extra obrazovky, ako je použitie ako touchpadu pri online prechádzaní pre presné ovládanie. Ešte lepšie je otočenie v režime fotoaparátu a na mini-obrazovke sa zobrazí simulované ovládacie prvky. Tento krok v oblasti dizajnu telefónu je skvelým krokom a už teraz je o telefón veľký záujem.