Chcete podnikať a naviac z domu? Žiadny problém

Odkedy sa z počítačov stali bežné súčasti našich životov, je pre mnohých počítač v podstate jediným pracovným nástrojom. Platí to tak pre kancelárskych zamestnancov v rôznych firmách ako aj pre programátorov, grafikov a pod. Tí dokonca môžu jednoducho začať podnikať z domu.

Založenie s.r.o. bez starostí

Ak na svoju prácu potrebujete len počítač a to, čo vytvárate, je v podstate digitálne, začať podnikať môže byť až extrémne jednoduché. Samozrejme, začať je potrebné so založením s.r.o. Ale keď už sme pri tej jednoduchosti, aj tento proces môžete mať bez starostí.

Vlastnú s.r.o. si totižto môžete nechať založiť firmou, ktorá vám to sprostredkuje. Takáto služba zahŕňa úvodnú konzultáciu a odporúčanie na najvhodnejšiu formu založenia s.r.o., vypracovanie všetkých potrebných dokumentov pre založenie s.r.o., podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra a prebratie výpisu z neho, registráciu na daňovom úrade, prípadnú prípravu a podanie registrácie k DPH a samozrejme, vo finále odovzdanie všetkých dokumentov vám. A to všetko do dvoch týždňov.

Načo utrácať za reálnu kanceláriu, keď si vystačíte aj s virtuálnou?

Našou pointou týkajúcou sa podnikania z domu je doplnková služba k založeniu s.r.o., ktorou je prenájom výhodnej virtuálnej kancelárie. Ak totiž pre svoje podnikanie (aspoň v úvode) nepotrebujete reálne priestory a môžete podnikať aj z domu, platiť si niekde kanceláriu kvôli povinnosti mať zapísané nejaké sídlo s.r.o. by bolo pre vás úplne zbytočné.

A naopak, prenájmom virtuálnej kancelárie sa vyhnete tomu, že by ste si ako sídlo s.r.o. zapísali adresu svojho trvalého pobytu. Aj to je síce možné riešenie, ale z rôznych dôvodov vám nemusí vyhovovať. K prenájmi virtuálnej kancelárie sa naviac viaže aj príjem zásielok vrátane možnosti doposielania pošty na zvolenú adresu a notifikácii prijatej pošty telefonicky, SMS správou, či emailom.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images/ Shutterstock.com