Ako ušetriť náklady na tlač doma aj v kancelárii?

Ak nepočítame špičkové profesionálne modely, tak zaobstarať si tlačiareň, či už domov, alebo do kancelárie, nie je príliš nákladné. „Skutočné“ výdavky však začnú až potom, vo forme dokupovania tonerov alebo náplní.

Výber vhodnej tlačiarne

Ušetriť sa však dá už výberom vhodného typu tlačiarne. Laserové tlačiarne aj napriek svojej všeobecne vyššej obstarávacej cene ponúkajú podstatne nižšie náklady na tlač. S jedným tonerom totižto vytlačíte násobne viac strán ako s atramentovou náplňou a cenovo sú na podobnej úrovni.

Samozrejme, má to háčik. Laserové tlačiarne sú vhodné len na tlač dokumentov, prípadne jednoduchej grafiky, s fotkami si príliš dobre neporadia. Laserová tlačiareň tak nie je pre každého, ale ak vám limitácie tejto technológie neprekážajú, rozhodne siahnite po laserovej tlačiarni.

To však nie je jediný spôsob, ako šetriť náklady na tlač. Keď však už máme vybranú tlačiareň, je čas pozrieť sa na samotný nákup spotrebného materiálu, napríklad vhodných tonerov Samsung. Aj tu sa totiž dá ušetriť nemalá čiastka.

Nemusíte kupovať len originálne tonery

Prvou voľbou pri nákupe tonerov sú zvyčajne tie, ktoré ponúka priamo výrobca tlačiarne. Zaručujú predsa maximálnu kvalitu tlače. Rozhodne však nejde o lacnú záležitosť a už pri kúpe prvej sady tonerov zistíte, že suma za tlačiareň bol skutočne len začiatok.

Druhou možnosťou je kúpa alternatívnych tonerov. Či už hľadáte alternatívny toner Samsung M2070W, alebo akýkoľvek iný, môžete si byť istý, že jeho cena bude o dosť nižšia ako v prípade originálneho tonera. Treba si však dať pozor na to, aby ste alternatívne tonery kupovali u overených predajcov, ktorý vám dokážu garantovať kvalitu tlače ako v prípade originálnych tonerov. Až podozrivo lacným ponukám je lepšie sa vyhýbať.

Zdroj obrázka:

Autor: PriceM / Shutterstock.com