Google Glass Enterprise Edition: Ideální chytré brýle pro firmy

Dnešný trh ponúka už pomerne veľké množstvo chytrých okuliarov s rôznymi funkciami. Zrejme najznámejšie sú Google Glass, pretože Google je zodpovedný za v podstate popularizácii konceptu inteligentných okuliarov. Podniková edície Google Glass bola uvedená na trh relatívne nedávno a jedná sa iba o chytré okuliare, ktoré vaša firma potrebuje, aby uspela.
Verzia Google Glass Enterprise bola navrhnutá tak, aby intuitívne zapadala do každodenného pracovného postupu organizácií. Okuliare pomáhajú zamestnancom zostať zamestnaní a sústredení na prácu tým, že eliminujú rušivé vplyvy. Možno ich ovládať handsfree, pretože na spustenie správnej aplikácie stačí rýchly hlasový príkaz „Ok Glass“. Prostredníctvom Google Glass Enterprise Edition môžu zamestnanci pristupovať k tréningovým videám, prezerať si obrázky s poznámkami s podrobnými pokynmi, spravovať kontrolné zoznamy zabezpečenie kvality a ďalšie.

Nielen to, že okuliare umožňujú zamestnancom vzájomné spojenie a zdieľanie odborných znalostí. Môžu svoj názor naživo streamovať pre spoluprácu a riešenie problémov v reálnom čase. Pokiaľ ide o hardvér, chytré okuliare sú spárované s procesorom Intel Atom a majú 32 GB interného úložiska. Okuliare majú procesor Qualcomm a vynikajúcu výdrž batérie. Pre pripojenie k sieti používajú dvojpásmové Wi-Fi 802.11n / ac a sú napájané batériou 780mAh.
Medzi početné veľké spoločnosti, ktoré Google Glass Enterprise Edition už používajú, patrí General Electric, Samsung, Volkswagen, Fiege a DHL.