Na záhrade pod stanom: Nožnicové stany nahradia záhradný altánok

Leto je najkrajšie na záhrade. Keď sa ale nemáme kam schovať pred slniečkom, alebo naopak pred dažďom, a záhradu si užívame iba ako drinu pri neustálej starostlivosti o záhony, príliš si tú záhradu neužijeme. Postavte si na záhrade pavilón. Nie, nejde o žiadnu super drahú a super náročnú stavbu. Proste si rozložte nožnicový stan.

Každá záhrada potrebuje prístrešok

Často však neuvažujeme správne a púšťame sa do zbytočne zložitých projektov. Pritom nie vždy je vhodné budovať na záhrade trvalé stavby. Niekedy na to nemáme čas, inokedy prostriedky, nemusí nám byť tiež jasné, ktoré miesto bude pre trvalý altánok najlepšie. Záhradný altánok však môže slúžiť svojmu účelu, aj keď nie je trvalou stavbou. V podobe mobilného nožnicového stanu je perfektným riešením aj do záhradkárskych osád, kde ho vždy jednoducho zložíme a opäť rozložíme. Rovnako praktický je však na záhradách u rodinných domov, na chatách, ale tiež u obytného činžiaku, kde si pred ním jednoducho vytvoríme zázemie pre odpočinok, posedenie so susedmi, alebo pre hru detí.

Nožnicové stany ponúkajú variabilitu

Záhradný pavilón v podobe nožnicového stanu je variabilný sa týka konštrukcie, rozmerov aj farby. Jednoducho si tak vyberiete riešenie, ktoré vám vyhovuje, nemusí však byť konečným. Aj keď si pre začiatok zvolíte najmenšiu variantu o veľkosti 2×2 m, nič sa nedeje, pokiaľ následne zistíte, že potrebujete priestoru viac. To preto, že stany sa dajú navzájom spojovať do rôzne veľkých zostáv. Najväčší stan má veľkosť 6×3 m a aj ten sa da rozšíriť ďalšími stanmi.

Praktické a funkčné

Nožnicové stany majú ľahkú a jednoducho rozložiteľnú konštrukciu. Jednoducho sa prevezú, takže si ich so sebou zabalíte kľudne na dovolenku, či si stan každý víkend priveziete zo záhrady u domu na chalupu. Rozložiť sa dajú za pár minút v jednej osobe. Majú nepremokavú strechu a bočné steny, ktoré môžete, ale nemusíte používať. Stany sú tiež veľmi ľahko opraviteľné, v prípade, že sa nich niečo poškodí. Majú totiž jednoducho dostupné náhradné diely.